Domů NezařazenéPIT BOSS: Spolehlivé grily pro každého

PIT BOSS: Spolehlivé grily pro každého

Hned na začátek otázka: Co je způsob přípravy jídla, ale také sociální událost, která spojuje rodinu a přátele kolem ohně a dobrého jídla na 9 písmen? Ano! Je to grilování. Už trochu složitější je odpověď na otázku: “Jak dosáhnout dokonalé chuti z grilovaného pokrmu?”. Tipů a článků na toto téma najdete mnoho. Řekněme si to ale upřímně – pokud zvolíte nevhodný gril, nikdy nedosáhnete 100% úspěchu. A máme tu třetí otázku v řadě. Existuje spolehlivá značka peletových grilů, které může věřit začátečník i mistr grilování? My odpovídáme jednoznačně věřte značce PIT BOSS! Pojďme si říct, proč i my tento brand milujeme!

O značce PIT BOSS

Pokud byste chtěli být u symbolického položení základního kamene značky PIT BOSS, museli byste se přemístit do Alberty, roku 1999 a tam vyhledat Dana Thiessena. Právě on stojí za vznikem této značky, která je dceřinou společností firmy Dansons Inc. Jeho cílem bylo navrhovat grily, které budou vypadat elegantně, stanou se známé pro jejich odolnost a důraz na řemeslné zpracování. A původní vize Dana ve společnosti přetrvala až do současnosti. Skvělé také je, že vedení společnosti nikdy v historii neusnulo na vavřínech a neustále dbalo na to, aby se výsledné produkty PIT BOSS zlepšovaly. 

Thiessen měl další 2 syny a ani ti se nezastavili “jen” u grilu na pelety. Pit Boss vždy hledá způsoby, jak dosáhnout většího, teplejšího a těžšího zážitku z vaření venku, bez ohledu na to, jak se rozhodnete doplnit palivo. Každý Pit Boss –  ať už ten na dřevěné pelety, plyn, nebo dřevěné uhlí ale i kombinovaný typ grilu a udírny, je navržen vysoce talentovaným týmem inženýrů a odborníků na dané kategorie.

A ani tím výčet produktů, které můžete s “nálepkovým logem” Pit Boss na trhu najít, zdaleka nekončí. Pit Boss se je dnes již znám jako poskytovatel kompletních služeb pro grilování. Takže Pit Boss navrhl také celou řadu grilovacího nářadí, pánví, peletového paliva, příslušenství pro vaření, ohniště, koření i omáček.

PIT BOSS – miláček Ameriky!

Pit Boss je dobře známý tím, že prodává cenově dostupné grily na pelety, které dosahují správné rovnováhy mezi možnými funkcemi a poměrem cena/výkon. Zeptáte-li se v USA milovníků grilování na názor na grily značky PIT BOSS, dostane se Vám nejčastěji podobné odpovědi: Pit Boss je předním výrobcem produktů, které jsou technologicky inovativní a hodnotné

Nebo také: když vlastníte peletový gril Pit Boss, nemáte jen gril. Pit Boss zvládne vše, co gril, udírna i trouba a umožní Vám vdechnout chuť dřeva do jakéhokoliv jídla. Ano! Tušíte správně! S jedním strojem přichází schopnost udit, péct, dusit, opékat a grilovat. No uznejte sami – kdo by takový přístroj nemiloval? 

Všichni asi víme, že v USA žije většina národnosti americkým fotbalem. A tak asi nebude velkým překvapením, že tato tradiční značka chtěla spojit své jméno s některým z tradičních týmů tohoto drsného sportu. A tak, dámy a pánové, vznikla velice úzká spolupráce mezi PIt Boss a Green Bay Packers. Dlouhodobě je značka spojována také například s akcí NASCAR. A to jako oficiální dodavatel grilů pro tuto akci. Dá se tedy říci, že Pit Boss prochází docela drsnými testy užívání v praxi. A podle informací, které poskytují oficiální webové stránky PIt Boss, projdou jejich grily vždy na 1 s hvězdičkou

Jedním z posledních ocenění, které si Pit Boss připsal na své konto, je Red Dot Product Design Awards 2023 za dva inovativní, špičkové grily na dřevěné pelety. Jedním je bateriový přenosný gril Pit Boss a gril Pit Boss Pro Series 1600 Elite Wood Pellet Grill. Oba získaly ocenění Red Dot v rámci jedné z největších a nejprestižnějších světových soutěží v oblasti designu. Jde o takový příslib, že tímto úspěchem značka PIt Boss zdaleka nekončí. Naopak to firmu nutí hledět vpřed a opět inovovat.

Když už mluvíme o novinkách značky Pit Boss…

Rádi bychom zmínili především 2 nové Pit Boss grily, které si můžete přijít osahat k nám na prodejnu a nebo okouknout na našem e-shopu.

Jeden z nejlépe vybavených amerických grilů

V současné době jde o skutečný skvost. Peletový gril Pro Series 1600 Wifi PB1600PS1 Pit Boss je jeden z nejlépe vybavených amerických grilů na dřevěné pelety od Pit Bossu v moderním, pro značku charakteristickém, černém designu.

Pro milovníky sociálních sítí, může být tento kousek povědomí. A to z videí učitele a YouTubera Mistra Málka. Který se rád ujal příležitosti odzkoušet veškeré možnosti tohoto “macka”. Veškeré detaily se můžete dočíst přímo v popisku tohoto grilu, my ale vypíchneme několik “TOPinformací.

Například: 

 • Teplotní rozsah grilu je od 82 °C do 260 °C. Avšak bez problémů můžete grilovat na přímém ohni – až 500 °C.
 • Grilovací plocha je rozdělena na 4 litinové rošty. Ty mají porcelánový povrch, takže se snadno myjí. A mohou i do myčky.
 • Každý rošt má rozměr 45,5 x 21 cm a hmotnost 2,2 kg.
 • Součástí grilu je těžká litinová plancha. A tu můžete v grilu nahradit 2 rošty.
 • Masivní železný podávací šnek zajišťuje plynulé a spolehlivé posouvání dřevěných pelet.
 • Gril je vybavený technologií Wi-fi a Bluetooth. Pokud tedy do svého chytrého telefonu stáhnete aplikaci Pit Boss® Smoke IT ™, můžete přes telefon snadno ovládat nastavení teploty, sledovat sondy a mnoho dalšího..A to, aniž byste odešli od stolu.
 • Za zmínku stojí také víko grilu. To při otevření nezabírá žádné místo za grilem. Což znamená, že gril můžete v případě potřeby postavit až ke zdi.

Zaujal Vás? Přijďte ho vyzkoušet osobně k nám na prodejnu! Nebo si můžete přečíst ještě další informace na našem webu.

Nejvýkonnější gril, který Pit Boss dosud vytvořil

Je jím plynový gril Ultimate Griddle Plancha 5B /PB5BGD2. Tento krasavec musí zaujmout na první pohled úplně každého. Největší zásluhu na tom bude mít zcela jistě zcela nový, patentovaný povrch. Ten je nepřilnavý, keramický a pancéřovaný. Jde o skutečně exkluzivní povrch. První svého druhu. A pokud si ani dosud z nějakého důvodu nezískal Vaše sympatie, možná teď změníte názor. Po použití stačí gril jemně otřít a čištění grilu máte hotové. Keramická část povrchu brání grilovací desku před poškrábáním nebo rzí. Tento gril bude zaručeně vypadat celé roky jako nový! 

A co bychom rádi dále zmínili? 

 • 5 robustních hořáků
 • grilovací plocha o rozměrech 91 x 47 cm
 • osvětlené rámečky ovládacích knoflíků
 • odkládací poličky po obou stranách grilu se zabudovaným držákem na odpadkový koš i nářadí.
 • držák na papírové utěrky součástí grilu

Krása že? Dejte si chvilku pauzu od čtení tohto článku a mrkněte na tohoto krasavce a další informace o něm.

Pit Boss kombinované grily s udírnou 2v1 

Další, velice často vyhledávanou a tudíž i oblíbenou kategorii, tvoří Pit Boss kombinované grily s udírnou 2v1. Nejen, že jsou všestranné, jsou ale i vytvořené tak, aby byly skutečnou ozdobou každé zahrady, altánku i terasy. Věřte, že jediné, co Vás dělí od pořízení některého z kombinovaných Pit Boss kombinovaných grilů, je jedno jediné stisknutí tlačítka a zahájení grilování. Pak už nevratně propadnete vášni, kterou Vás kombinované grily s udírnou od značky Pit Boss

Americké grily Pit Boss Pro series disponují nejmodernějšími technologiemi. Jsou peletové a proto doporučujeme pečlivě volit i kvalitní topivo. Tyto kombinované grily nabízejí pohodlné nastavení teploty a regulaci dle teploty v grilovaných potravinách. Nová řada kombinovaných grilů Pit Boss disponuje novým ovládacím digitálním displejem s možností ovládání pomocí chytrého telefonu, včetně zobrazení teploty jednotlivých teplotních sond. Navíc jsou vybavené zcela novým čistícím systémem, který výrazně usnadňuje čištění přístroje

Boční udírna funguje na principu využívání tepla a kouře z grilu. To znamená, že udírna může běžet ve stejnou dobu, kdy grilujete. Udírna má velké průhledové okno, samostatný teploměr a určitě zaujme i opravdu masivními rošty. Teplotní rozsah v udírně se pohybuje od 38°C do 232°C. V závislosti na 4 faktorech a to teplotě v grilu, pozice komínové klapky udírny, pozice přepážky – klapky mezi grilem a udírnou a na okolní teplotě.

Obsluha grilů je až překvapivě snadná. Pomocí šnekového podavače se pelety automaticky posouvají do grilovací komory, kde jsou zažehnuty a rozžhaveny elektrickým zapalovačem. Do udící komory zároveň proudí ventilátorem vzduch, který fouká žár z pelet tak, aby dosáhl požadované teploty. Teplotu můžete kontrolovat na teploměru zabudovaným ve víku grilu. Boční udírna zajistí uchování tepla. Udírna se jednoduše otevírá a má velké průhledné okno usnadňující kontrolu uzení. Její součástí je teploměr, tři masivní rošty, odtokový kanálek a komín s vnitřním ovládáním klapky. 

Gril kombinovaný s udírnou

Opět si dovolíme představit zajímavého zástupce skupiny grilů kombinovaných s udírnou. A tím je Gril na pelety Navigator 1150 Pit Boss / PB1150G. Máte velkou, hladovou rodinu? Chcete uspořádat zahradní párty, o které si budou Vaši přátelé ještě dlouho povídat? Pak potřebujete spolehlivý, masivní a přitom pořádně velký gril. Tento macík splňuje všechny výše zmíněné požadavky. Je to skutečně velký gril s robustní konstrukcí. Umístěte ho na svou zahradu a užívejte si neomezené možnosti BBQ i klasického grilování, uzení nebo přímého grilování na otevřeném ohni. Nebudeme si nic nalhávat, když grilované maso doplníte vlastním uzeným masem či klobáskou, podmaníte si chuťové buňky každého strávníka. Možná by Vás mohl inspirovat některý z našich receptů zaměřených na uzení

Široká nabídka příslušenství a paliva

Jak již bylo naznačeno na řádcích výše, Pit Boss disponuje širokou škálou grilů, ale i zajímavými možnostmi příslušenství na grilování. Počínaje kryty, které rozhodně ocení každý majitel grilu. Například v období nadměrného výskytu množství pylu v ovzduší. To můžete sledovat žlutý poprašek v podstatě všude. I proto se vyplatí kryt na gril, který zařízení spolehlivě ochrání od pylu, prachu, deště… Zkrátka, pokud třeba hledáte vhodný dárek pro majitele grilu, tímhle mu určitě vykouzlíte radost na tváři.

Vašim očím by určitě neměla uniknout ani exkluzivní sada litinového nádobí, díky které můžete po celou grilovací sezónu v podstatě zavřít kuchyň. S touto 6 ti dílnou sadou můžete připravit jakýkoliv pokrm na grilu. Ano, jde o těžkou litinu, ale manipulace s nádobím je usnadněná dlouhou rukojetí a uchem. Obojí umožní nádobí si pohodlně přidržet. Ale pozor! Jde o opravdu žhavý proces – nádobí je skutečně rozpálené, takže určitě mějte neustále po ruce i rukavice, které jsou součástí sady. Právě díky tomu, že se litina dokáže celá pořádně rozpálit, bude pokrm spolehlivě propečený. Práce s litinovým nádobím je proces, kterému se detailně věnujeme v článku: Začínáme s litinou

Za zmínku také stojí 5ti dílná sada Ultimate Plancha Pit Boss. Což je sada nástrojů, kterou musíte mít, abyste ze své ploché desky plancha vytěžili maximum

Dále jsou k dispozici různé sondy, kámen na pizzu, marinovací jehly, různé špachtle, kartáče, lis na burgery nebo třeba rošt na slaninu. Vše opět se zárukou nejvyšší kvality. 

Co říci závěrem?

Grilování je více než jen způsob vařeníje to způsob života. S správnými znalostmi a technikami může grilování přinést radost a spojení s rodinou a přáteli. Přeji vám hodně zábavy a úspěchu při grilování!

Peletové grily se mohou pohybovat ve vyšších cenových kategoriích, ale věřte, že jakmile poprvé objevíte veškeré možnosti, které peleťáky nabízí, nebudete litovat Vašeho rozhodnutí. Gril na pelety vyžaduje méně času na přípravu a vytváří méně nepořádku než gril na dřevěné uhlí. Majitelé peletových grilů vyzdvihují především jedinečnou chuť, kterou pokrmy mají.

Naproti tomu gril na pelety může být složitější na obsluhu. Protože je třeba ho správně sestavit a následně udržovat a čistit větší počet jednotlivých dílů grilu. Nevýhodou, kterou mohou peletové grily mít, je fakt, že pro provoz potřebují zapojení do elektrické sítě. Pokud se Vám však povede tento bod vyřešit, můžete vybírat z těch nejkvalitnějších pelet, také značky Pit Boss

Řečí už ale bylo dost! Pojďme se společně pustit do objevování nových možností, které značka Pit Boss přinese. My Vás budeme o veškerých novinkách určitě informovat. Proto se určitě vyplatí sledovat naše sociální sítě, e-shop a nebo se přihlásit k odběru našich newsletterů. Díky tomu navíc získáte i přístup k zajímavým nabídkám. Budeme rádi, když s námi zůstanete v kontaktu a budeme Vás moci inspirovat na Vaší cestě světem grilování a uzení.

Další články

O čem píšeme

 • Dřevěné pelety Směs Blend 9 kg Pit Boss

  Vychutnejte si neutrální kouřové aroma vašich dobrot s peletami Pit Boss Směs Blend Pelety jsou vhodné k uzení jakýchkoliv potravin 100% přírodní ...

  Skladem > 10ks
  750,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • Dřevěné pelety Whisky 9 kg Pit Boss

  Vychutnejte si jemné a lahodné aroma vašich dobrot s peletami Pit Boss Whiskey Pelety jsou vhodné k uzení vepřového i hovězího masa, zvěřiny, drůbeže a ...

  Skladem > 10ks
  750,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • 6-dílná sada litinového nádobí Pit Boss

  Představujeme vám 6-dílnou sadu Pit Boss obsahující litinové nádobí s rukavicemi, které promění váš gril v plnohodnotnou kuchyni Tato sada je ...

  Skladem > 10ks
  Sleva 40%6 649 Kč 3 989,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
  doprava zdarma
 • 3-dílná sada nástrojů Pit Boss

  3dílná sada nástrojů Pit Boss vhodná ke každému grilu Vše, co ke grilování potřebujete, pořídíte v této sadě Ideální pomocníci z nerezové oceli s ...

  Skladem > 10ks
  1 930,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • Lis na burgery 3v1 Pit Boss

  Díky lisu na burgery 3v1 Pit Boss budete mít vždy stejné dokonalé masové placky Tento jednoduchý nástroj vám pomůže připravovat hamburgery, slidery a ...

  Skladem > 10ks
  389,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • Gril na pelety Navigator 1150 Pit Boss / PB1150G

  Pro velké rodiny nebo pravidelné zahradní párty Grilujte celý víkend s velkým robustním grilem na dřevěné pelety Navigator 1150 Pit Boss s pokročilou ...

  Skladem > 10ks
  Sleva 15%39 990 Kč 33 990,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
  doprava zdarma
 • Sada nástrojů pro Planchu 5ks Pit Boss

  S pomocí této pětidílné sady Ultimate Plancha Pit Boss získáte ze své plancha desky maximum V sadě naleznete 2 špachtle Ultimate Plancha, 1 špachtli ...

  Skladem > 10ks
  1 949,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • Keramický kámen na pizzu 38cm Pit Boss

  Keramický kámen pro nový rozměr grilování a pečení Pizza kámen můžete použít s jakýmkoli grilem, troubou nebo mikrovlnnou troubou vhodných rozměrů ...

  Skladem > 10ks
  1 099,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • BBQ koření Sweet Heat rub 326g Pit Boss

  Dodejte svému jídlu sladkou a silnou chuť s Pit Boss® Sweet Heat Rub Melasa a jemně mletá káva dodávají této pomazánce lahodnou a skutečně jedinečnou ...

  Skladem 6ks
  479,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • Plynový gril Ultimate Griddle Plancha 5B /PB5BGD2 Pit Boss

  Inovace se snoubí s všestranností s grily Ultimate Griddle od Pit Boss® Grills Gril Ultimate 5-Burner Griddle dokonale spojuje výkon a přesnost a vytváří tak ...

  Skladem 9ks
  34 990,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
  doprava zdarma
 • BBQ koření Chophouse Steak rub 400g Pit Boss

  Hrubé koření, které chutná s každým soustem jinak! Vyrobeno pro ty steaky, o kterých rodina a přátelé mluví celé dny! Před vařením rovnoměrně ...

  Skladem 2ks
  479,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
 • Kryt na plynový gril Ultimate Griddle 5B Pit Boss

  Kryt na plynový gril Pit Boss Ultimate Griddle 5B Obal na tento gril poskytuje pokrytí po celé délce pomocí vysoce odolného polyesteru s PVC podložkou S tímto ...

  Skladem 9ks
  2 399,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
  doprava zdarma
 • Gril s udírnou na pelety Austin XL Pit Boss

  Pit Boss gril Austin XL na dřevěné pelety doplněný o boční udírnu s prosklenými dvířky Peletový gril velkých rozměrů s plně automatickým provozem ...

  Skladem 5ks
  35 640,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
  doprava zdarma
 • Gril s udírnou Pro Series 1600 Wifi Pit Boss

  Grilujte celý víkend s přáteli i rodinou pohodlně s velkým grilem na dřevěné pelety Pro Series 1600 WiFi Pit Boss, který propojíte se svým chytrým telefonem ...

  Skladem > 10ks
  63 640,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání
  doprava zdarma
 • Magnetické prkénko Pit Boss

  Magnetické prkénko z bambusu Pit Boss Dřevěné prkénko obsahuje magnety, které zabraňují sklouznutí z pracovní ocelové plochy grilů Pit Boss Praktická ...

  Skladem 7ks
  1 830,00 
  Do košíku
  ihned k odeslání

Nezmeškejte žádné
novinky či slevy!