Domů NezařazenéJarní čištění grilu: připravte se na pořádnou grilovačku

Jarní čištění grilu: připravte se na pořádnou grilovačku

Poslední sníh se už drží jen vysoko v horách a mnohdy ani tam už po něm není ani památky. Naopak sluníčko nám dopřává první teplejší paprsky. Přiznejte se – koho už svrbí prsty? Kdo už gril pomalu, ale jistě, oprášil? Pokud máte za sebou loňskou první grilovací sezónu, určitě doporučujeme nepřeskakovat následující řádky. Jsou totiž skutečně důležité. Popíšeme v nich podrobněji jednotlivé kroky, které je vhodné podstoupit. A to ještě předtím, než si ke grilovaným dobrotám sednou Vaši první, letošní strávníci. Správně připravený gril na novou sezónu bude vypadat krásně. A především! Grilovací zážitek bude s čistým grilem daleko intenzivnější. Jak by tedy měla vypadat příprava grilu na sezónu podle udime-grilujeme?

Proč je jarní čištění grilu důležité?

Hygiena – základ všeho. A to platí i při přípravě jakéhokoliv pokrmu. Čisté by měly být všechny špachtle, nádobí, příbory, rukavice, rožně. Ale i samotný gril. Pokud se nechcete tolik nadřít při prvním čištění grilu v době zahájení grilovací sezóny, pak je dobré čistit gril pravidelně i během užívání grilu v měsících, které více přejí grilování. Při přípravě grilu na sezónu je první jarní čištění grilu ale důležitým krokem vždy. Pokud tento krok vynecháte, nemůžete pak být překvapení, když například nebudou Vaše pokrmy dokonale propečené. Bohužel to není jediný risk, který se s přípravou jídel na nevyčištěném grilu pojí. 

Mastnota, zbytky jídla, kouř, usazeniny ale třeba také prach, který se na grilu usadil v době, kdy byl gril uschován na zimní sezónu. Právě prach může být velký problém obzvlášť, pokud nepoužíváte kryty na grily. Stejně, jako když chystáte oblíbenou omáčku, chcete přece také použít čistý hrnec. A stejně tak i neudržovaný gril může mít zásadní, negativní vliv, na Vaše zdraví.

Jídlo ponechané na grilu je především nehygienické. Pokud položíte nový pokrm na zbytky starého jídla, vytvoříte skvělé prostředí pro bakterie. Ty pak mohou – a nejspíš také přispějí – k různým zdravotním komplikacím. Staré, připálené zbytky jídla výrazným způsobem změní chuť čerstvých potravin. Jakmile totiž vystavíte teplu staré zbytky masa, začnou se stále více připalovat, až se nakonec spálí i ta poslední kapička tuku, která v připáleninách zbyla. Proto maso zaručeně zhořkne. Pokud někdo takto připravené jídlo bude konzumovat, je velice pravděpodobné, že se u něj brzy projeví zažívací potíže či bolest žaludku. Některé zdroje dokonce mluví o podpoře výskytu aterosklerotických lézí.  

 Při grilování se zbytky jídla se jistě objeví bakterie, které mohou přispět ke zdravotním problémům. Navíc spálené zbytky jídla, na které položíte čerstvé potraviny, způsobí výraznou změnu chuti jídla. Bohužel k horšímu. Zbytky masa, které nebyly odstraněny z grilu, se po vystavení teplu začnou zahřívat a tuk se spálí. V důsledku toho se jeho hořká chuť přenese do čerstvých potravin. Jídlo může vést k zažívacím potížím a bolestem žaludku.

Dále budou mít čerstvé potraviny tendence lepit se na připálené zbytky na grilu. Rychle se připálí i čerstvé potraviny a ještě navíc nebudou uvnitř zcela připravené ke konzumaci. Výsledek? Nejen, že jídlo bude připečené, bude chutnat hořce, může způsobit žaludeční potíže, ale ještě navíc nebude vypadat na pohled pěkně. To vše jen proto, že majitel grilu nechtěl věnovat dostatek času na vyčištění grilu. Uvědomujeme si, jak je čištění grilu zdlouhavé. Stojí to však za námahu. A pozitivní je, že v tomto případě plat rovnice – čím častěji gril čistíte, tím snadněji se čistí! Nyní je čas na několik tipů, jak se s tímto náročným úkolem vypořádat a čím gril vyčistit.

Jak z toho ven?

Co je tedy klíčem, k tomu, aby první čištění grilu před zahájením sezóny, bylo spíš příjemnou záležitostí? Odpověď zní: pravidelné čištění grilu. Frekvence čištění grilu, jak zvenku, tak zevnitř, závisí na tom, jak často používáte gril. A samozřejmě také na množství nečistot, které se na něm hromadí. Řekněme, že opravdu důkladné čištění grilu – například pomocí parního čističe – by mělo být prováděné ideálně před a po grilovací sezóně. Tedy 2x za rok. Rychlejší, ale o to pravidelnější čištění grilu, by mělo být tak kvalitní, aby udrželo gril v dobrém stavu i když bude grilovací sezóna v plném proudu. 

Kromě toho, každým vyčištěním a opečováním, prodlužujete grilu životnost. Když budete používat dlouhodobě nečištěný gril, může to způsobit například nerovnoměrné zahřátí grilu či neschopnost dosáhnout plnou provozní teplotu. V případě plynového grilu můžeme hovořit dokonce o předčasném selhání trubek u plynového hořáku. Mastnota a špína na mřížce podstatným způsobem zvyšuje riziko náhlého vzplanutí.

Krok za Krokem: Jak efektivně čistit grilovací rošt?

Nechcete nebo odmítáte po každém použití gril několik hodin drhnout? Tady je několik triků, které Vám, každé další čištění grilu výrazně usnadní. Aktuální trendy velí, jít cestou přírodních metod. Takže poradíme několik triků, které by Vám mohly fungovat při čištění grilovacího roštu.

Voda, Ocet, Soda, pevné nervy a hodně volného času

Rošt nejprve opláchněte pod vodou s dostatečným tlakem. Třeba pod zahradní hadicí. Toto je však důležité podstoupit v momentě, kdy je samotný gril ještě teplý. Proto by se mohly hodit například i protižárové rukavice. Právě kombinace tepla a tlaku vody se postará o to, že většina nečistot z roštu odpadne. Na ten zbytek by měla stačit obyčejná papírové ubrousky. Dále budete potřebovat právě ocet, který zaručeně pomůže odstranit i ty nejzaschlejší nečistoty. Ale ty pisálku v udíme-grilujeme – víš, že ten rošt bude smrdět po octu? Ano, abyste se zbavili tohoto charakteristického zápachu, nesmíte zapomenout před dalším grilováním rošt předehřát. Přidejte trochu vody do jedlé sody a rozmíchejte. Měla by Vám vzniknout konzistence připomínající pastu. Tu pak nanesete na nečistoty a necháte působit. Proces by měl zajistit, že nečistoty změknou a budou se i dobře odstraňovat. A chcete-li, aby rošt také trochu voněl, přidejte do pasty ještě pár kapek citronové šťávy. A pak už jen drhněte. Bude to chtít hodně času a síly, aby se vše zase lesklo. 

Pokud si však chcete usnadnit čištění grilu, máme pro Vás lepší tip. 

Jmenuje se FUSL. A jde o čistě přírodní, ale současně i velice účinný odstraňovač mastnoty a nečistot. Neobsahuje žádná rozpouštědla, povrchově aktivní látky s benzenovými kruhy, konzervační látky ani vůně. FUSL je také nekorozivní. I přesto, že je neuvěřitelně účinný,  lze jej používat bez ochranných rukavic. Spolehlivě vyčistí jak udírnu, tak i gril. Ale od našich zákazníků máme informace, že ho použili také na dvířka krbové trouby, čištění kuchyňských spotřebičů atd. Však i výčet povrchů, které můžete s FUSLEM čistit je poměrně obsáhlý. Vhodný je například na hliník, nerez, sklo, plast, smalt, textil ale určitě narazíte i na mnoho dalších míst, která se budou opět lesknout jako nová. Když se ale vrátíme ke grilu – FUSL si poradí s připáleninami, dehtem ale třeba také se sazemi. A přitom je jeho užití velice jednoduché. Stačí nastříkat FUSL na povrch, který potřebujete vyčistit a nechat ho působit. Při lehkém znečištění bohatě postačí 10 minut. Pak už stačí jen čištěné místo opláchnout a utřít do sucha.

Krok za Krokem: Jak efektivně čistit gril?

Pokud gril nebyl několik měsíců používán, nezapomeňte jej důkladně zkontrolovat. Zaměřte se na to, zda se na něm nevyskytují nějaké problémy. Nejprve hledejte známky rzi. Tento krok platí obzvlášť, pokud byl gril celou zimu venku. Protože kov vystavený povětrnostním vlivům je náchylnější ke korozi. Pokud byl gril zakrytý nebo uložený v garáži, určitě zkontrolujte, zda se v něm po zimě nenacházejí například nějací škůdci. Zkontrolujte také spodní část grilu. Zaměřte se také na kolečka a panty. Nepotřebují promazat?  Při té příležitosti bude dobré také utáhnout všechny uvolněné šrouby.

Rozeberte co největší část grilu a vyčistěte vnitřek i vnější část mýdlem a teplou vodou. Pro drhnutí si vezměte k ruce také kartáč se silnými štětinami. Oblasti s velkým množstvím mastnoty si zaslouží zvláštní pozornost a bude třeba nejspíš trochu více zabrat. A pozor! I tento kartáč vyžaduje sem tam údržbu. Vhodný bude odmašťovací čistící přípravek a voda. Pokud však vidíte, že štětinky na tomto kartáči už mají své nejlepší časy za sebou. S klidným svědomím ho vyměňte za nový.

V případě potřeby, použijte na mastná místa citrusový odmašťovač. A nezapomeňte věnovat pozornost také zásobníku na tuk.

Zkontrolujte hořáky, zda nemají nějaké nové a  “nechtěné” díry. Pokud nějaké uvidíte, vyměňte tyto hořáky a prozkoumejte všechny trubky, zda v nich nejsou pavouci, kteří  zde rádi najdou domov v chladnějším počasí, protože gril nebyl používán.

Samozřejmě platí, že žijeme v moderní době, pokud to tedy typ Vašeho grilu dovoluje, můžete vše, co se vejde, vložit do myčky a nechat myčku udělat tu nejhorší práci za Vás.

Jak se postarat o různé typy grilů?

Každý typ grilu vyžaduje trochu specifičtější péči při čištění. A my věříme, že si najdete na následujících řádcích. Pokud Váš gril tvoří i gumové hadice, věnujte čas kontrole i těchto součástek. Bývá zvykem, že hadice od regulátoru má navíc uvedené datum expirace (5 let od data výroby). A po uplynutí této doby, by měla být tato stará hadice nahrazena novou – z preventivních důvodů

Dále mnozí majitelé grilů provádí také zkoušku těsnosti. Spočívá v tom, že všechna místa, kde dochází ke spojení rozvodů plynu, potřete malým štětcem, který bude namočený v saponátovém roztoku. A současně necháte do potrubí proudit plyn přes regulátor tlaku. V místech s netěsností uvidíte malé bublinky. Tento stav je pak třeba řešit. Nicméně opravu byste měli svěřit do rukou zkušeného servisního technika. 

Gril na dřevěné uhlí musíte vypálit

Dbejte na to, abyste ze všech možných koutů grilu odstranili veškerý popel a s tím samozřejmě případně i zbytky jídla. Tímto krokem mimo jiné i výrazně zkrátíte dobu potřebnou pro dostatečný výpal grilu. Nicméně takto je dobré čistit gril po každém použití grilu na dřevěné uhlí. V opačném případě se Vám bude s největší pravděpodobností tvořit v kotli vlhkost. Nemluvě o zvýšeném riziku tvorby plísní a nebo třeba rezivění kotle. Kromě toho může nahromaděný popel bránit proudění vzduchu. Což vede k tomu, že oheň nemůže dobře hořet a tím se zpomaluje grilování. Starý popel – logicky tedy nejsou uhlíky žhavé – vložíte do papírového nebo igelitového sáčku a vyhodíte do koše. Teď je třeba zaměřit se na rošty a mřížku. Obojí omyjte a naolejujte. Pokrmy se nebudou připalovat na čerstvě vyčištěnou mřížku. No a nakonec nechte gril naprázdno vypálit. Nyní je třeba přistoupit k vypálení grilu. Oheň nechte hořet 30 – 40 minut a gril nechte vychladnout. Jakmile gril vychladne, čeká Vás ještě posledních pár kroků. Gril rozeberte a kotel vypláchněte – třeba zahradní hadicí.

Příprava plynového grilu před začátkem grilovací sezóny

Je také důležité zkontrolovat palivové potrubí na vašem plynovém grilu. Po vizuální kontrole prasklin vyzkoušejte test mýdlovou vodou. Očistěte vodiče a konektory mýdlovou vodou. Pokud vidíte vzduchové bubliny, když plyn běží, utáhněte spoje nebo vyměňte hadičky.

I plynový gril je třeba pořádně vypálit. Ještě předtím se ale zaměřte na plynovou láhev. Zkontrolujte, že není poškozená. Pokud se Vám nebude zdát cokoliv, raději ji vyměňte za novou. Vraťte se k plynovému grilu, rozpalte ho na maximum. Díky tomu v něm shoří všechny uchycené zbytky jídla a případně také tuku. Alespoň 15 minut nechte gril rozpálený a se zavřeným víkem. Že je proces hotový poznáte tak, že se přestane z grilu kouřit. A to je znamení, že můžete začít s úklidem. Odpojte láhev a položte ji na vzdušné místo. Vezměte do ruky kartáč a vydrhněte uhlíkové zbytky z horkého roštu. Půjde to lépe – uvidíte. Rozhodně ale myslete na to, že pracujete s horkým roštem. Takže – opatrně. V momentě, kdy gril vychladne, vyjměte rošt, mřížku i hořáky. Připravte si teplou vodu a nechte vše zmíněné pěkně odmočit. Během čekání nezahálíme a vrátíme se ke grilu. Sundejte vše, co z grilu jde a dopřejte dostatečnou péči i samotné konstrukci grilu. Vhodná pro tuto činnost bude houbička a šetrný čistící prostředek. Nakonec hadříkem dočištěte odmočené části a důkladně gril vysušte.

Jak vyčistit elektrický gril?

Elektřina a voda nejsou příliš velcí kamarádi. Proto při čištění dávejte pozor, aby se voda nedostala do elektroniky. To by mohlo Váš přístroj odpálit a k dalšímu čištění už nemusí docházet. Očistit můžete v podstatě vše, co materiál a výrobce dovolí. Platí, že vnější části čistíme, když není přístroj zapojený v zásuvce. Což je přesný opak než u těch vnitřních částí. Většina novějších elektrických grilů má odnímatelné části. Ty tedy můžete vložit do myčky. Případně můžete gril rozehřát a použít vlhký ubrousek. Právě ze zahřátého roštu takto dostanete povrchovou špínu snadno. Pokud na roštu ještě nějaká mastnota zbyla, postačí je otřít dosucha papírovou utěrkou. 

Nezbytné pomůcky pro čištění grilu

Jak už bylo zmíněno výše – rozhodně potřebujete pořádný kartáč, který zvládne opravdu drsné zacházení. Takový kartáč by měl být z odolných štětin. Perfektní jsou například třístranné kartáče. Usnadní totiž čištění opravdu všech částí grilu. 

Možná Vás napadá docela důležitá otázka – jak nakonec vyčistím ten kartáč? A je to správná otázka, protože mastnota se zachytává do nerezových štětin. Dobrá zpráva je, že Vám to moc práce nedá a moc času to také nezabere. Jednoduše položte kartáč nerezovými štětinami na rozžhavený rošt a všechno se spálí. Při této metodě je však důležité myslet na to, aby plastová část kartáče zůstala mimo oheň. Pokud toto neučiníte, spálí se. 

Vhodné je také myslet na čistící přípravky. Pokud si chcete usnadnit čištění například hodně zanedbaného grilu, jsou pro Vás chemické prostředky založené na přírodní bázi. A i přesto zaručeně odstraní tuk, bílkoviny a škrob z grilů a grilovacích roštů. Ale také například perfektně poslouží při čištění dvířek krbové trouby, kuchyňských spotřebičů atd. 
Protože produktů, které jsou pro údržbu grilů vhodné, je poměrně hodně, najdete jejich přehled ve speciální kategorii na našem webu – Pomůcky na čištění grilu. A tam najdete vše od kartáčů, špachtlí, čistících prostředků, výlevek i hadříků či houbiček. Dále by Vás mohla zajímat i kategorie, kde věnujeme pozornost ochranným obalům. Rádi Vám pomůžeme vybrat ten, který bude vhodný pro Váš typ grilu.

Pro bezproblémovou a profesionální péči o gril budete potřebovat:

  • Rukavice –oceníte je v momentě, kdy budete muset začít manipulovat s teplým roštem. 
  • Grilovací kartáče – to je skutečně základní vybavení, které by měl mít každý majitel grilu. základní vybavení. Kartáče jsou dostupné v různých velikostech ale i tvarech.
  • Škrabka – bývá plastová a hodit se může především v momentě, kdy budete potřebovat odstranit připálený tuk na vnitřní části grilu.
  • Houbičky – nepoškrábou povrch ale současně odstraní odolné skvrny.
  • Čisticí prostředky na grily – a těch také existuje celá řada. Některé se hodí pro údržbu roštu či smaltovaného nebo nerezového povrchu, apod. Například se bude hodit i dříve zmiňovaný FUSL.
  • Utěrka z mikrovlákna – ta by měla pomoci v momentě, kdy budete otírat a leštit veškeré povrchy grilu.

Tipy a triky pro údržbu grilu

Rez bývá častým nepřítelem pro majitele grilů. Pokud na Vašem grilu objevíte hnědé skvrny, neházejte flintu do žita a skočte si pro bílý čistící ocet. Nastříkejte ho na postižené místo na grilu a nechte ho několik minut dělat svou práci. Poté setřete ocet vlhkým hadříkem a pak jej osušte suchým hadříkem nebo kuchyňským papírem. Postižené místo by mělo vypadat mnohem lépe! 

Nerezový gril by se neměl čistit žádnými kartáči. A stejně tak ani dalšími prostředky, které čistí gril mechanicky. Nerezový gril vyžaduje čištění jemnou houbičkou a hadříkem. Jen tak nepoškodíte nerezovou vrstvu. Pokud se potýkáte s opravdu zažranou nečistotou, měl by pomoci i roztok z jedlé sody a vody. A tato dvojice je další radou, jak odstranit rez z grilu.

Klíčové také je uskladnění grilu. V momentě, kdy si poctivě vyčistíte gril po každém užití je třeba je ještě správně uskladnit. Proto je dobré rozšířit příslušenství ke grilu i o obal na gril. Může se to zdát jako kus “hadru”. Ale opak je pravdou. Chrání gril před prachem, vlhkostí a poškrábáním či nepříznivým vlivům počasí. 

Pojďme se ještě trochu zaměřit na, často opomíjené, víko grilu. Může se stát, že si časem všimnete, jakoby odlupování barvy na spodní straně víka. Mnohokrát se stalo, že nám majitelé starších modelů grilů řekli, že se pokoušeli tato místa obnovit. A to nanesením nové vrstvy barvy. To je však špatný nápad vzhledem k tomu, že o žádné odlupování barvy, s největší pravděpodobností, nejde. Na spodní straně víka se totiž usazuje mastnota a popel, které vznikají při používání grilu automaticky. Této směsi můžeme říkat “usazenina”. A ta ztvrdne. Jakmile se toto stane, začne se také odlupovat. Bohužel, když se tato směs odloupne a dopadne na část pokrmu, nebude výsledný grilovaný majstrštyk až tak skvěle chutnat. Proto je dobré těmto usazeninám předcházet a pravidelně víko čistit. Pro tento proces využijete plastovou nebo polykarbonátovou škrabku, která Vám pomůže se těchto usazenin poměrně rychle a pohodlně zbavit.

V případě plynových grilů ještě zmíníme péči o kryty plynových hořáků. Ty nejen, že jsou vystaveny velkému žáru, ale také kapajícím šťávám a tuku. Proto je třeba jim věnovat pozornost během údržby grilu. I proto mohou po několika použitích vypadat skutečně strašně. Vůbec ničeho se nelekejte a směle je vyčistěte. Dokud nejsou na těchto krytech praskliny nebo díry, postačí to a Vy ušetříte nějakou tu korunu navíc

I v tomto případě budeme mastnotu vypalovat, aby bylo čištění jednodušší. Vezměte si k ruce bezpečnostní rukavice a plastovou škrabku, či nerezový kartáč. Vyndejte kryty ven, vykartáčujte. A na zbylé nečistot vezměte plastovou škrabku. Samozřejmě, že je můžete také umýt ve dřezu mýdlovou vodou. Po mytí je potřeba kovové části dokonale vysušit. 

Bezpečnostní opatření při čištění grilu

Vždy myslete na to, že bezpečnost Vaše a Vašich nejbližších je na prvním místě. Proto jakýkoliv krok, kterým si nejste jistí, můžete probrat s našimi prodejními specialisty. 

Dále rozhodně doporučujeme investovat do, již zmíněných rukavic. Jsou tepelně odolné a zaručují bezpečí pro Vaše ruce při manipulaci s horkým příslušenstvím grilu, ale třeba také bezpečné otáčení masa. Výhodou je, že mají univerzální velikost, nemusíte tak dlouho přemýšlet o tom, zda Vám rukavice padne.

Jak uchovat gril v perfektním stavu po celou sezónu?

Klíč je jednoduchý. Pravidelně čistěte gril po každém použití. Pro někoho se to může zdát jako zbytečná práce. Opak je ale pravdou. Pokud totiž dopřejete grilu pravidelnou péči, bude začátek i konec grilovací sezóny mnohem jednodušší. A jak dlouho by mělo trvat důkladné čištění grilu? Odpověď záleží na stupni znečištění, ale obvykle by to mělo trvat 1-2 hodiny.

Závěr: 

Pravidelné a správné čištění grilu je zásadní pro bezpečné a efektivní grilování. Dodržováním těchto kroků zajistíte, že váš gril bude vždy připraven na další použití, a zároveň tak prodloužíte jeho životnost. Přejděte na udime-grilujeme.cz pro všechny vaše potřeby v oblasti grilování – od čistících prostředků až po nové grily, které učiní vaši příští grilovačku nezapomenutelnou.

Další články

O čem píšeme

  • Čistič grilů a udíren 500ml Fusl

    Přírodní a účinný odstraňovač mastnoty a nečistot s funkcí horního spreje FUSL je plně biologicky odbouratelný a bezkonkurenční ve své čisticí ...

    Skladem > 10ks
    579,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Gril na pelety Navigator 550 Pit Boss / PB550G

    Rodinné grilování nebo menší zahradní oslavu zajistíte s malým grilem na dřevěné pelety Navigator 550 Pit Boss s pokročilou technologií spalování ...

    Skladem 8ks
    Sleva 26%26 990 Kč Original price was: 26 990,00 Kč.Current price is: 19 990,00 Kč.
    Do košíku
    ihned k odeslání
    doprava zdarma
  • Sada nástrojů pro Planchu 5ks Pit Boss

    S pomocí této pětidílné sady Ultimate Plancha Pit Boss získáte ze své plancha desky maximum V sadě naleznete 2 špachtle Ultimate Plancha, 1 špachtli ...

    Skladem > 10ks
    1 949,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Houbička na čištění 2ks Weber

    Pro snadné a kvalitní vyčištění všech grilů a příslušenství Weber Hrubou stranou houbičky vyčistíte rošt od veškerých nečistot a mastnoty Jemnou ...

    Skladem 1ks
    89,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Pár kožených rukavic Napoleon

    Pracovat s ohněm, ale nespálit se přitom Dlouhé kožené rukavice Napoleon chrání vaše ruce i část předloktí před žárem během grilování i manipulace s ...

    Dostupnost na dotaz
    1 099,00 
    Do košíku
  • Kryt na peletový gril s udírnou Navigator 1150 Pit Boss

    Chraňte svůj peletový gril s udící komorou Navigator 1150 Pit Boss krytem šitým na míru Ať je vítr, déšť či mráz Zakrytý gril uložíte k zimnímu ...

    Skladem 2ks
    3 090,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
    doprava zdarma
  • Rozprašovač Foamster tlakový Fusl

    Rozprašovač FUSL FOAMSTER je tlakový rozprašovač se speciální pěnovou tryskou a přeměňuje FUSL na pevnou pěnu pomocí několika tahů pumpy, která ulpívá ...

    Skladem > 10ks
    799,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Čistič grilu Power Napoleon

    Čistič Napoleon BBQ Power Cleaner je nový prostředek na čištění extrémních nečistot, zapečenin Jedná se o koncentrát, který se ředí vodouNávod k ...

    Dostupnost na dotaz
    689,00 
    Do košíku
  • Hadřík z mikrovlákna Weber

    Praktický hadřík z mikrovlákna se stane vaším praktickým pomocníkem, když budete potřebovat utřít nebo vyleštit jakoukoliv smaltovanou nebo nerezovou plochu ...

    Skladem 9ks
    89,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Škrabka na planchu Weber

    Zárukou dobrého jídla je i čistá grilovací plocha Po každém grilování vyčistěte důkladně všechny připečené kousky jídla se škrabkou na planchu ...

    Skladem 1ks
    589,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Grilovací kartáč 40cm Flash

    Pečujte o svůj gril, aby byl vždy čistý a bez připálených nečistot Grilovací kartáč bude vaším pomocníkem, který si poradí s připálenými rošty ...

    Skladem 1ks
    149,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Teplotně odolná rukavice Napoleon

    Pracovat s ohněm, ale nespálit se přitom Prstové rukavice Napoleon chrání vaše ruce před žárem až do teploty 250 °C Jsou vyrobeny z odolných aramidových ...

    Dostupnost na dotaz
    899,00 
    Do košíku
  • Plynový gril Nexgrill 3B Deluxe Zvýhodněná sada

    Plynový gril Deluxe 3B s mnoha funkcemi pro grilování vhodný pro velkou rodinuDeluxe 3B  má:3 hořáky 1 boční hořákGril je vyroben z ...

    Dostupnost na dotaz
    18 990,00 
    Do košíku
    doprava zdarma
  • Grilovací kartáč 54cm Flash

    Pečujte o svůj gril, aby byl vždy čistý a bez připálených nečistot Grilovací kartáč s prodlouženou rukojetí bude vaším pomocníkem, který si ...

    Skladem > 10ks
    219,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Čistič grilů a udíren 5L Fusl

    Doplňující kanystr - Přírodní a účinný odstraňovač mastnoty a nečistot FUSL je plně biologicky odbouratelný a bezkonkurenční ve své čisticí ...

    Skladem 2ks
    3 990,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
    doprava zdarma
  • Plynový gril FREESTYLE 365 Napoleon

    Plynový gril Freestyle 365 nabízí jen to nejlepší ze základního vybavení, které potřebujete k příjemnému kulinářského zážitku V balíčku za ...

    Skladem 1ks
    15 990,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
    doprava zdarma
  • Bambusový kartáč 46 cm na čištění roštů Weber

    Kartáč na čištění roštů a vnitřků kotlových grilů Weber S kartáčem snadno odstraníte zbytky připečeného jídla z roštů nebo vyčistíte topeniště ...

    Skladem 7ks
    349,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Čistící houbička Fornetto

    Čistička grilu se třemi odnímatelnými náhradními podložkami pro důkladné vyčištění griluPoužívejte ve spojení s odmašťovacím sprejem pro ...

    Skladem > 10ks
    239,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Silikonový olej 50ml pro Foamster Fusl

    Silikonový olej pro Fusl ...

    Skladem 10ks
    105,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Výlevka pro kanystr Fusl

    Výlevka FUSL se hodí do 5L kanystru a je ideální pro doplňování našeho 500ml a 150ml ...

    Skladem 4ks
    279,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Třístranný kartáč na gril s mosaznými štětinami Napoleon

    Vhodný především pro čištění litinových a nerezových roštů, škrabka umožní čištění připečenin na roštu a čištění hladkých ...

    Skladem 1ks
    539,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Čistící sada pro grily řady Pellet Broil King

    Máte doma gril Broil King řady Pellet Pořiďte si tuto čisticí sadu a udržujte svůj gril stále jako nový Širokou škrabkou obsloužíte větší plochu, s ...

    Skladem 2ks
    699,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání
  • Kartáč BBQ dlouhý Grill Fanatics

    Pečujte o svůj gril, aby byl vždy čistý a bez připálených nečistotJedním z pomocníků pro vás bude i dlouhý grilovací ocelový kartáč, který si ...

    Skladem > 10ks
    339,00 
    Do košíku
    ihned k odeslání

Nezmeškejte žádné
novinky či slevy!